کارخانجات ریسندگی و بافندگی درخشان


کارخانجات ریسندگی و بافندگی درخشان با بیش از 4 دهه فعالیت درخشان در حوزه نساجی در سال 1363 هجری شمسی براساس نیاز جامعه ایرانی بنا گردیده است.
این مجموعه یکی از کارخانجات تولیدکننده نخ خواب فرش ماشینی و نخ کاموایی در ایران است که با به کارگیری فناوری جدید صنعت نساجی جهان و نیز نوآوری در تولید در سایه مدیریت علمی، فعال و پویا توانسته است امروز نقش درخشانی در صنعت نساجی کشور داشته باشد که تولیدات آن از نظر کیفی با بهترین محصولات نخ ایران رقابت کند.

این شرکت دارای قسمتهای مختلف رنگرزی، ریسندگی، بافندگی و کالای خواب است. نخ تولیدی این کارخانه دارای استانداردهای کیفی جهانی بوده و امروزه کارخانه ریسندگی و بافندگی درخشان به عنوان یکی از کارخانه های شاخص در بخش نساجی، بخشی از نیاز داخل کشور به نخ اکریلیک خواب فرش ماشینی و نخ کاموایی جهت تریکوبافی تامین می کند.

خاصیت الاستیسیته (برگشت پذیری)، ثبات رنگ، پرزدهی پایین، استحکام بالا و تکمیل نخ، همچنین تنوع رنگ بندی محصولات از دیگر ویژگیهای کیفی نخ های تولیدی در کارخانه درخشان است.

این کمپانی در واحد ریسندگی به صورت تخصصی به تولید محصولات ذیل مشغول می باشد:

1.  نخ اکریلیک خواب فرش ماشینی

نخ اکریلیک ۳لا فرش ماشینی با رنج نمره ۱۸ تا ۳۶ متریک

نخ اکریلیک دولا فرش ماشینی با رنج نمره 20تا 36 متریک

2. نخ کاموایی تریکو بافی

نخ کاموایی در رنگ بندی های مشکی، فانتزی پرزنقره ای(درصد دلخواه مخلوط با ویسکوز)، طوسی روشن، طوسی سیر، زرشکی، سرمه ای در رنج نمره 20 چندلا متریک تا 30 چندلا متریک.

شرکت ریسندگی و بافندگی درخشان با سابقه 38 سال خدمت در عرصه صنعت نساجی، در سال 1391 با راه اندازی خط تولید کالای خواب با برند سارای و با بهره گیری از ماشین آلات روز اسپانیا و ایتالیا اقدام به تولید بهترین محصولات کالای خواب داخلی نمود که به اذعان اکثر فعالان این عرصه یکی از بزرگترین برندهای رقیب کشور ترکیه در ایران می باشد

از همان بدو تاسیس و بعد از گذشت یک سال از راه اندازی خط تولید به مدد تیم R&D قوی شرکت بنا را بر تولید محصولات طبیعی و ارگانیک قرار داد و از سال 92 با تولید اولین سری کالای خواب ارگانیک به عنوان اولین تولید کننده صنعتی این محصولات نام خود را در صدر دوستداران محیط زیست و عرضه کنندگان محصولات طبیعی قرار داد.

برخی تولیدات این شرکت عبارتند از: انواع روتختی عروس، لحاف نوجوان، تشک، بالش، سرویس های خواب هتل، پتو، روفرشی.

و از سری کارهای ارگانیک می توان به انواع لحاف، تشک مهمان و مسافرتی، بالش، محافظ تشک و … اشاره نمود

تاریخچه ریسندگی و بافندگی درخشان